ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання

На шостому розширеному засіданні Організаційного комітету VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання, яке відбулося 4 жовтня 2024 року в змішаному режимі офлайн/онлайн підведено підсумки цього важливого громадсько-професійного заходу, спрямованого на підтримку і розвиток юридичної освіти, науки і книговидавничої справи.

З інформацією про перебіг конкурсу виступив голова Оргкомітету Микола Оніщук, який розповів зокрема, що VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання розпочався 5 травня 2024 р. після оприлюднення в медіа юридичного спрямування повідомлення Оргкомітету про умови його проведення.

Цій події передувала напружена робота Оргкомітету, який був утворений організаторами Конкурсу – Світовим Конгресом українських юристів і Союзом юристів України – у складі 11 осіб, відомих в Україні правників (склад Оргкомітету – додається).

У березні-квітні цього року, до розпочатку Конкурсу, Оргкомітет розробив і подав на затвердження Керівної Ради Світового Конгресу та Виконкому Ради Союзу юристів України, а також ухвалив самостійно низку нормативних документів Конкурсу, зокрема: Положення про VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання, Умови проведення Конкурсу, Положення про конкурсні комісії по розгляду й оцінці юридичних видань, Положення про спонсорство тощо.

Протягом травня-червня з числа провідних юридичних установ країни було визначено чотири базові установи для конкурсних комісій – це Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, Київський університет права НАН України, Навчально-науковий інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ужгородський національний університет, затверджено керівників конкурсних комісій, сформовано їх склад.

На цей день згідно з протоколами конкурсних комісій в їхньому складі налічується 42 фахівця. Серед відомих викладачів і наукових працівників, що увійшли до складу комісій – 4  кандидати наук, 37 докторів наук (88,1%), 35 професорів (83,3%); 2 члена-кореспондента Національної академії наук України, 6 Національної академії правових наук України (разом – 19%), 5 дійсних членів (академіків) Національної академії правових наук України (11,9%), 4 академіка громадської організації «Національна академія наук вищої освіти України». Таким чином, третина членів конкурсних комісій представляють вищу наукову і вищу галузеву (право) наукову установи України.

Відповідно до нормативних документів Оргкомітету (зі змінами) на Конкурс до 10 вересня 2024 р. приймалися опубліковані юридичні видання, а також видання, що оприлюднені за допомогою електронних засобів (інтернет) у 2020-2024 рр. і висунуті на Конкурс вченими радами навчальних закладів та наукових установ, дирекціями видавництв і редакційними колегіями періодичних видань, колективами авторів чи окремими авторами за сьома номінаціями, зокрема:1) юридичні колективні монографічні видання; 2) юридичні індивідуальні монографічні видання – (1-ша конкурсна комісія); 3) юридичні підручники; 4) навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.) – (2-га конкурсна комісія); 5) науково-популярні, науково-практичні і довідкові видання у галузі права (збірники нормативних актів, коментарі, довідники та ін.); 6) періодичні юридичні видання, часописи тощо – (3-тя конкурсна комісія); 7) аспірантські та студентські наукові публікації у періодичних юридичних виданнях – (4-та конкурсна комісія).

Від початку Конкурсу загалом до конкурсних комісій надійшло 66 видань. За сьома номінаціями в конкурсі взяли участь 266 автора. Майже половину субʼєктів, що висунули на конкурс юридичні видання, становлять навчальні заклади з усіх регіонів України, стільки же – самостійно автори (зведена таблиця – додається).

На засіданні Оргкомітету керівники конкурсних комісій – Анжеліка Крусян, Юрій Бошицький, Наталія Мельничук, Василь Костицькийдоповіли присутнім про особливості організації роботи з учасниками конкурсу, роботу експертних груп за визначеними номінаціями, про порядок підведення підсумків і визначення переможців.

Загалом конкурсні комісії визнали переможцями Конкурсу (1, 2, 3 премії) – 18 видань і 156 авторів, лауреатами (спеціальна відзнака) – 10 видань і 24 автора відповідно.

В обговоренні порядку денного засідання Оргкомітету взяли участь відомі українські правники, це: Олександр Бандурка, Катерина Коваль, Віктор Ковальський, Ярослав Лазур та інші.

Члени Оргкомітету одноголосно ухвалили проєкт рішення, яким було затверджено повідомлення керівників і протоколи засідань конкурсних комісій про підсумки роботи конкурсних комісій щодо визначення переможців і лауреатів VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання (рішення – додається).

Під час засідання нагородами Світового конгресу були відзначені організатори конкурсу (наказ – додається).

Голова Оргкомітету                                                                                                                                                  Микола ОНІЩУК