- 07.10.2021
- Категория: Главное
Шостого жовтня в Київському університеті права НАН України під головуванням президента Світового конгресу, ректора Національної школи суддів України, доктора юридичних наук Миколи Оніщука відбулось засідання Керівної Ради ГС “Світовий конгрес українських юристів”, яка розглянула низку питань, присвячених проведенню позачергових Х загальних зборів Світового конгресу.
Зважаючи на те, що засідання Керівної Ради відбувалось напередодні професійного свята – Дня юриста, декілька активістів Світового конгресу, відомих громадських та державних діячів за особисті видатні досягнення в області законотворчої діяльності і державного будівництва, правозахисту, становленні правової держави були відзначені найвищою нагородою спілки — “ЗОЛОТОЮ ВІДЗНАКОЮ”. Під оплески присутніх нагороди СКУЮ отримали члени Керівної Ради: Катерина Коваль, адвокат, заступник голови Союзу юристів України та Михайло Теплюк, заступник керівника Апарату ВРУ – керівник Головного юридичного управління. Керівна Рада доручила Миколі Оніщуку окремо вручити нагороду конгресу Сергію Іонушасу, народному депутату України, голові Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, який у цей час проводив засідання Комітету.
Микола Оніщук поінформував присутніх про діяльність Керівної Ради від першого її засідання у новому складі, а саме з середини жовтня 2020 року, звернувши увагу на те, що її робота в цілому була спрямована на організаційну розбудову Світового конгресу, укріпленню його інституційних засад. Зокрема було завершено формування і структуризацію вищого керівного органу Конгресу – Керівної Ради: утворено п’ять постійних комісій та Номінаційний комітет, затверджено їх керівництво, допризначено віцепрезидентів конгресу, сформовано Секретаріат. На чотирьох засіданнях Керівної Ради було затверджено низку локальних правових актів, що лягли в основу нормативної бази громадської спілки, зокрема щодо регламентації діяльності постійних комісій, Номінаційного комітету Керівної Ради і Секретаріату, прийому до складу Світового конгресу нових членів, сплати внесків і використання майна та коштів громадської спілки, створення її відокремлених підрозділів, порядку нагородження у Світовому конгресі українських юристів. Це дозволило розпочати прийом до спілки нових членів, сформувати фонд внесків, який спрямовувався виключно на проведення заходів конгресу. Так, у червні 2021 року з нагоди 25-ї річниці Конституції України був проведений Національний форум: “Конституційна юстиція: виклики сьогодення та шляхи вирішення”, у якому взяли участь провідні українські вчені-конституціоналісти та фахівці, судді конституційних судів, закордонні експерти тощо і який викликав не аби-який резонанс у суспільстві й отримав схвальні відгуки в юридичному середовищі. У вересні цього року президент Світового конгресу Микола Оніщук на запрошення Президента Ради директорів Європейської організації публічного права (EPLO) взяв участь у зустрічі Ради директорів EPLO, яка проходила у штаб-квартирі організації в Леграні (Греція), виступив перед учасниками заходу з доповіддю щодо реформи публічного права в Україні, а також провів перемовини з Президентом Ради директорів паном Спиридоном Флогаітісом.
У дискусії, що тривала після доповіді президента Світового конгресу, взяли участь голови постійних комісій Керівної Ради, які конкретизували деякі тези доповідача і поділилися своїми планами на майбутнє щодо подальшої діяльності комісій та розвитку Світового конгресу українських юристів.
Керівна Рада вирішила скликати позачергові Х Загальні збори громадської спілки “Світовий конгрес українських юристів” 27 жовтня 2021 р. об 11-00 в режимі дистанційного засідання (шляхом обміну електронними повідомленнями) з нормою представництва – один делегат від юридичної особи. Було затверджено порядок денний Загальних зборів (додається) і бюлетені для голосування, запропонований для обрання склад його робочих органів.
Керівна Рада підвела підсумки багатомісячній дискусії серед членів Світового конгресу з приводу нової редакції Статуту громадської спілки “Світовий конгрес українських юристів”. З урахуванням пропозицій членів Керівної Ради був ухвалений остаточний текст Статуту, що буде внесений на розгляд позачергових Загальних зборів і який спрямований на подальшу демократизацію внутріспілкового життя Світового конгресу.
Керівною Радою було запропоновано Загальним зборам внести зміни до складу Керівної Ради, зокрема вивести з її складу А. Осетинського, М. Павлова, В. Ямпольського і ввести: Юрія Бошицького – ректора Київського університету права НАН України, Олександра Клименка – генерального директора Директорату територіального та місцевого розвитку Секретаріату Кабінету Міністрів України, Олега Маліневського – партнера юридичної компанії EQUITY, віцепрезидента ВГО “Асоціація адвокатів України”.
Також, було заслухана Інформація Ревізійної комісії про використання коштів Світового конгресу та рекомендовано Загальним зборам обрати головою Ревізійної комісії Олега Чернобая.
Серед іншого, присутні обговорили питання щодо напрямків подальшої активізації роботи СКУЮ, налагодження співпраці на міжнародному рівні між українськими правничими організаціями й окремими юристами в Україні та правничими спілками й національними об’єднаннями інших країн. Зверталась увага на необхідність більш швидкого реагування на події у професійній юридичній сфері, що відбуваються в суспільно-політичному житті України.