П Р И В І Т А Н Н Я ПРЕЗИДЕНТА СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ ЮРИСТІВ Миколи ОНІЩУКА З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Шановні колеги, дорогі українці!

Щиро вітаю вас із Днем Конституції України!

Чим більше часу віддаляє нас від ухвалення Основного Закону, тим більше ми розуміємо його значимість. Цей правовий акт найвищої юридичної сили затвердив основи конституційного ладу України, засади конституційно-правового статусу людини і громадянина, принципи й інститути здійснення народовладдя, визначив систему і функції органів державної влади та місцевого самоврядування, територіальний устрій країни.

Конституція 1996 року проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю, закріпивши основні міжнародні стандарти прав людини. Поза всяким сумнівом, вона втілила головні здобутки і напрацювання європейського конституціоналізму, стала дороговказом до сімʼї цивілізованих країн.

Сьогодні російський агресор, послідовно здійснюючи геноцид українського народу, намагається зупинити нас на шляху до демократії, повернути до тоталітаризму, розтоптати наші конституційні здобутки, знищити Україну як державу.

Стаття 65 Конституції України наголошує, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обовʼязком її громадян. Усі ми, хто відбуває військову службу та воює на передовій, хто підтримує життєдіяльність країни в тилу, хто допомагає нам із-за кордону, маємо обʼєднатися навколо наших конституційних загальнолюдських цінностей, захистити нашу державу, наші домівки і наших дітей!

Ще раз вітаю вас із державним святом! Бажаю вам упевненості у своїх силах, людської гідності і громадянської мужності, усвідомлення незворотності демократичних перетворень та віри в перемогу!

 

З повагою

Микола ОНІЩУК