ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання

6 березня цього року відповідно до рішення Керівної Ради Світового конгресу українських юристів та Виконкому Ради Союзу юристів України під керівництвом президента СКУЮ, ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука відбулося перше засідання Організаційного комітету VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання (далі – Конкурс).

На засіданні було обрано заступником голови Оргкомітету конкурсу – Катерину Коваль, першого заступника голови Союзу юристів України, затверджено секретарем Оргкомітету – Олега Сухорукова, керівника Секретаріату СКУЮ.

Окрім вищезазначених осіб у засіданні Оргкомітету безпосередньо взяли участь Марина Ставнійчук, віцепрезидент ГС “СКУЮ”, Голова правління громадського об’єднання “За демократію через право”, голова комітету з питань верховенства права Національної асоціації адвокатів України та Віктор Ковальський, голова Київської міської організації Союзу юристів України, які внесли декілька ґрунтовних пропозицій і зауважень щодо порядку організації і проведення Конкурсу.

Оргкомітет ухвалив Положення про конкурсні комісії по розгляду й оцінці юридичних видань, утворив чотири конкурсні комісії за сьома номінаціями, що були визначені Положенням про VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання, зокрема:

  • Перша конкурсна комісія
  • юридичні колективні монографічні видання
  • юридичні індивідуальні монографічні видання
  • Друга конкурсна комісія
  • юридичні підручники
  • навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)
  • Третя конкурсна комісія
  • збірники нормативних актів, коментарі, довідники та ін. (науково-популярні, науково-практичні і довідкові видання у галузі права)
  • періодичні юридичні видання (часописи тощо)
  • Четверта конкурсна комісія
  • аспірантські та студентські наукові публікації у періодичних юридичних виданнях.

Було схвалено рішення про обрання голів конкурсних комісій та визначення базових установ на наступному (другому) засіданні Оргкомітету, що відбудеться 20 березня цього року після здійснення членами Оргкомітету відповідних консультацій з керівниками провідних юридичних навчальних закладів, наукових установ, видавництв, громадсько-професійних організацій правників країни тощо.

Оргкомітетом узято за основу Умови проведення VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання, що будуть опубліковані на початку квітня цього року після їх доопрацювання, зокрема йдеться про затвердження голів конкурсних комісій і визначення організацій, на базі яких здійснюватиметься їх діяльність. Крім того, на засіданні затверджено План заходів щодо проведення VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання.

Відповідно до Положення про VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання цей публічний захід проводиться Світовим конгресом українських юристів спільно із Союзом юристів України при участі видавництв юридичної літератури, вищих навчальних закладів і наукових установ, юридичних фірм, громадсько-професійних об’єднань правників, благодійних організацій і фондів (за згодою).

Головною метою Конкурсу є сприяння розвитку української юридичної науки та освіти, підвищенню якості підготовки і видання наукової, навчальної, популярної і періодичної літератури в галузі права.

Конкурс вважатиметься розпочатим після оприлюднення в медіа юридичного спрямування повідомлення Оргкомітету про умови його проведення.

На Конкурс приймаються опубліковані юридичні видання, а також видання, що оприлюднені за допомогою електронних засобів (інтернет) у 2020/2021/2022/2023/2024 роках  і висунуті на Конкурс вченими радами навчальних закладів та наукових установ, дирекціями видавництв і редакційними колегіями періодичних видань, колективами авторів, а також окремими авторами.

Попередньо визначено, що заяви для участі в Конкурсі та примірники конкурсних видань приймаються до 1 серпня 2024 року за адресами конкурсних комісій.

Результати Конкурсу підсумовуються до 1 жовтня 2024 року (визначення переможців і лауреатів Конкурсу, затвердження Оргкомітетом протоколів конкурсних комісій тощо).

Переможцями Конкурсу визнаються кращі видання (їх автори, видавництва), що відповідають концептуальним засадам гуманітарної науки та освіти України, типовим навчальним планам і програмам Міністерства освіти і науки України, вимогам вчених рад наукових і навчальних закладів щодо наукових правових досліджень, а також існуючим державним та визнаним міжнародним видавничим стандартам. При визначенні переможців Конкурсу у відповідних номінаціях враховуються  наукова і практична цінність видань, їх актуальність, доступність, видавнича і поліграфічна якість тощо.

Почесні відзнаки Конкурсу присуджуються юридичним виданням, у тому числі періодичним, які визнані переможцями Конкурсу. Їх автори нагороджуються Дипломами Світового конгресу і Союзу юристів України.

Переможці у номінації аспірантських та студентських наукових публікацій у періодичних юридичних виданнях відзначаються Дипломами Світового конгресу і Союзу юристів України.

Видання, що удостоєні Спеціальної відзнаки, є лауреатами Конкурсу і їх автори нагороджуються Дипломами Світового конгресу і Союзу юристів України.

Повідомлення про проведення церемонії нагородження, а також про підсумки VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання публікуються у періодичних юридичних виданнях напередодні Дня юриста.

О. Сухоруков,

секретар Оргкомітету конкурсу