Відбулась Міжнародна конференція на тему: «Розвиток системи захисту економічних і фінансових інтересів держави».

21 червня 2019 року у приміщені Комітетів Верховної Ради України (м. Київ, вул. Велика Житомирська, буд 11) відбулась Міжнародна конференція на тему: «Розвиток системи захисту економічних і фінансових інтересів держави».  Організаторами заходу виступили Світовий Конгрес українських юристів, Всесвітній юридичний альянс, Європейська арбітражна палата та Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

В роботі Міжнародної конференції взяли участь міжнародні експерти з держав Європейського Союзу в сфері протидії податковим злочинам, корупції, відмиванню грошей і шахрайству, представники спеціалізованих науково-освітніх установ у сфері боротьби з економічною та фінансовою злочинністю, народні депутати України, відомі правники, науковці, політичні та громадські діячі.

Відкрив конференцію головуючий Валерій Євдокимов – Президент Світового Конгресу українських юристів, Президент Всесвітнього юридичного альянсу, віце-президент Міжнародного Парламенту співробітництва миру та безпеки, Заслужений юрист України, академік, професор, Доктор міжнародного права. У своїй промові він зазначив, зокрема, що протягом останніх років від політичних сил, державних, громадських та політичних діячів лунало безліч заяв про необхідність покращення добробуту народу, соціальної і правої захищеності громадян, виходу української держави з кризи тощо. Але, на жаль, до цього часу не сформовано комплекс збалансованих, предметних дій усіх гілок влади, зокрема, щодо підвищення дієвості судової влади, забезпечення реального доступу кожного до правосуддя, викорінення корупції, закінчення війни, гарантування стійкого економічного зростання й підвищення рівня життя більшості людей. Також Валерій Євдокимов наголосив, що необхідні конкретні зміни законодавства і заходи організаційного характеру стосовно норм і правил поведінки у суспільстві, зобов’язання усіх і кожного дотримуватися вимог Законів України і верховенства права, втілення в життя принципу невідворотності покарання.

На Конференції виступили з доповідями:

Валерій Карпунцов – народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, віце-президент Світового Конгресу українських юристів. Тема доповіді: «Аналітична складова у діяльності правоохоронної системи як фундамент для захисту прав громадянина у глобалізованому світі»;

Ігоріс Кржечковскіс – Міжнародний експерт з питань протидії відмиванню грошей і шахрайства,  керівник робочої групи по боротьбі з шахрайством Ради Європейського Союзу (2013 р.),  експерт Комітету Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей Манівел (1999 – 2015рр.), консультант з питань захисту фінансових інтересів, протидії відмиванню грошей і розшуку майна УНП ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій
(з березня 2015 р.). Теми доповідей: «Досвід поліпшення діяльності спеціалізованих правоохоронних органів, відповідальних за розслідування фінансових злочинів» та «Стратегічні ініціативи, спрямовані на підвищення ефективності протидії злочинам проти фінансових і економічних інтересів ЄС»;

Павло Войтунік – Міжнародний експерт з протидії корупції та організованій злочинності, Радник високого рангу ЄС з питань боротьби з корупцією в Республіці Молдова (2016 – 2018 рр.), начальник Антикорупційного Бюро Польщі (2009 – 2015 рр.), директор Центрального Бюро з розслідування організованої злочинності Головного управління національної поліції Польщі (2007 – 2009 рр.) Тема доповіді: «Виявлення та припинення діяльності організованої злочинності в економічній і фінансовій сферах»;

Д-р Олена Шершньова – Керівник Академії з питань протидії відмиванню грошей (Відень, Австрія), керівник Підрозділу фінансового моніторингу при Федеральній кримінальній поліції Австрії (2012 – 2017 рр.). Тема доповіді: «Реалізація заходів з протидії відмиванню грошей у фінансовій та економічній сферах».

До обговорення питань Порядку денного долучились: Сергій Міщенко – віце-президент Світового Конгресу українських юристів; Аудрюс Повілюнас – представник Європейського бюро з питань боротьби з шахрайством (Брюссель); Вітеніс Алісаускас – головний міжнародний експерт з митних питань; Богдан Денисенко – спеціаліст з питань спеціалізованих правоохоронних органів Консультативної місії ЄС; Саілер Франтішек – старший радник Консультативної місії ЄС з питань розслідування фінансових злочинів; Саулюс Лабутіс – Міністр-радник Посольства Литовської Республіки в Українi; Валентин Коваленко – член Ради Союзу юристів України; Віктор Войцишен – член Керівної Ради СКУЮ, Сергій Острович – віце-президент СКУЮ та інші.

        

Закриваючи Конференцію, Валерій Євдокимов подякував доповідачам, усім учасникам дискусії. Він також зазначив, що висновки й пропозиції учасників Конференції узагальнить робоча група Світового Конгресу українських юристів та підготує конкретні рекомендації органам державної влади.