УБЕЗПЕЧИТИ МИР В ЄВРОПІ, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ТА ДЕМОКРАТИЧНИЙ ВИБІР УКРАЇНИ!

Заява Світового конгресу українських юристів

м. Київ, 8 лютого 2022 року

 

На тлі безпрецедентного нарощування чисельності військових формувань та озброєнь Російської Федерації навколо кордонів України, активізації російських окупаційних військ по лінії розмежування сил на Донбасі, в акваторіях Чорного й Азовського морів Україна та її партнери – низка країн демократичного світу і міжнародних організацій, зокрема: Сполучені Штати Америки, Великобританія, Канада, Польща, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди, Організація Північноатлантичного договору (НАТО), Європейський Союз та деякі інші – вживають екстраординарні дипломатичні зусилля для стримання агресивних намірів та унеможливлення “великої війни” в Європі.

Світовий конгрес українських юристів поділяє стурбованість урядів цих країн у зв’язку із загостренням безпекової ситуації навколо України, підтримує колективні дії Заходу на захист української держави та висловлює вдячність нашим союзникам.

Світовий конгрес українських юристів констатує, що:

Україна вже вісім років протистоїть агресивним проявам Росії та її найманців на сході країни;

Україна сьогодні стримує імперські амбіції Російської Федерації, яка прагне зруйнувати існуючі принципи міжнародного правового порядку, нехтуючи засадами добросусідства, нормами міжнародного права, положеннями Будапештського меморандуму;

Україна – останній рубіж демократії на теренах колишнього СРСР, яка перебуває на шляху політичних і правових реформ відповідно до європейських стандартів.

Світовий конгрес українських юристів стверджує, що гібридна війна, розв’язана проти України, міжнародні кримінальні злочини, скоєні російськими спецслужбами, підпадають під дію низки міжнародних правових актів, і зокрема: Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року, резолюції 3314 (ХХІХ) Генеральної Асамблея ООН від 14 грудня 1974 року, Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року тощо.

Світовий конгрес українських юристів заявляє, що ймовірні загрози з боку Росії безпеці країн демократичного світу вимагають об’єднання всього прогресивного людства навколо України, засудження і стримання прихильників глобального переділу світу.

Заради збереження суверенітету і свободи, відновлення територіальної цілісності Україна як ніколи потребує подальшої дипломатичної, військової та економічної підтримки країн-членів Альянсу, гарантій атлантичної безпеки і членства в Європейському Союзі!

Керівна рада Світового конгресу українських юристів цілком свідома, що ці прагнення досяжні лише за умов продовження успішних політико-правових та економічних реформ в Україні, подолання корупції й розбудови правової держави.

У цей дуже складний для нашої країни час ми закликаємо всіх юристів українського походження, усіх українців діаспори, усіх людей доброї волі, уряди демократичних країн, міжнародні неурядові інституції стати на захист України, реальними діями убезпечити її незалежність та демократичний вибір!