ВІДКРИТИЙ ЛИСТ президента Світового конгресу українських юристів Миколи ОНІЩУКА до членів Керівної Ради, активістів СКУЮ з нагоди завершення 2022 року

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

“СВІТОВИЙ КОНГРЕС УКРАЇНСЬКИХ ЮРИСТІВ”

Україна, 01001,  м. Київ, вул. Велика Житомирська, 15, телефон: (+38-044) 597-09-39

e-mail: president.wcul@gmail.com


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

президента Світового конгресу українських юристів Миколи ОНІЩУКА

до членів Керівної Ради, активістів СКУЮ

з нагоди завершення 2022 року

 2 грудня 2022 року, м. Київ

 

Шановні колеги!

Завершується 2022-й рік, рік неспровокованої повномасштабної російської агресії проти України, рік екзистенціального виклику для Українського народу, рік наших перемог і втрат, рік серйозних змін у суспільній думці та ментальності політикума “колективного заходу”, розпочатку докорінних зрушень в сучасній історії людства і міжнародного правопорядку.

Цьогоріч ми не святкували 30-ту річницю проведення Першого Світового Конгресу українських юристів. Зусилля Керівної Ради, СКУЮ в цілому, статутним завданням якого є залучення юристів українського походження до вирішення актуальних проблем правового та гуманітарного характеру, були направлені на сприяння в наданні Україні всебічної міжнародної підтримки задля досягнення перемоги у війні з російським агресором.

Попри всі труднощі, нам вдалось забезпечити цілісність і дієздатність Керівної Ради СКУЮ, поступово продовжувати організаційне зміцнювання нашої спілки.

Безумовно, у цей нелегкий для країни час можливості Світового конгресу були суттєво обмежені. Менше з тим ми підготували, затвердили і оприлюднили низку важливих для суспільства і міжнародної правничої спільноти заяв та звернень, зокрема щодо:

— захисту України, убезпечення її незалежності та демократичного вибору;

— ініціації та проведення масштабних акцій і дій для спонукання політиків, парламентів і урядів країн Заходу на підтримку України, зупинення геноциду українського народу та відновлення миру в Європі;

— реалізації принципу невідворотності покарання та створення спеціального Трибуналу для покарання керівництва РФ за злочин агресії проти України.

Позиція Керівної Ради СКУЮ, її бачення сучасної ситуації, ідеї та заклики, викладені в зазначених документах, знайшли позитивний відгук серед юристів українського походження, української діаспори в цілому, у дипломатичних колах України і світу.

Протягом року тривало налагодження зв’язків з іноземними організаціями юристів українського походження, неурядовими установами українців за кордоном. Так, вперше з 2010 року розпочались продуктивні контакти з Українсько-Американською Асоціацією Адвокатів (UABA) з метою відновлення співпраці. У лютому цього року підписано Меморандум про співробітництво між Світовим конгресом та Українським Вільним Університетом, отримано згоду на створення на його теренах представництва СКУЮ.

Члени Керівної Ради, окрім виконання повноважень за своєю основною діяльністю, регулярно виступали в засобах масової інформації  з експертними заключеннями щодо політико-правової ситуації в державі та світі, поточного законодавства, судової практики тощо. На здійснення конституційного судочинства було управнено віцепрезидента СКУЮ Олександра Петришина, який у вересні цього року склав присягу судді Конституційного Суду України.

У 2022 році в режимі обміну електронними документами було проведено три засідання Керівної Ради СКУЮ. Нарешті завершено державну реєстрацію нової редакції Статуту СКУЮ та змін у складі Керівної Ради.

Упевнений, що наступний рік потребуватиме від нас ще більших зусиль задля залучення правників українського походження до акцій і заходів, пов’язаних із розширенням міжнародної підтримки України в подоланні російської агресії, відновленням територіальної цілісності і суверенітету України, наданням їй ефективних гарантій безпеки, покаранням усіх воєнно-політичних злочинців, виробленням компенсаційних механізмів і, врешті, розбудовою правової демократичної та економічно спроможної держави.

З урахуванням обставин часу, чекаю від членів Керівної Ради, активістів СКУЮ зауважень і пропозицій щодо корегування напрямів діяльності Світового конгресу українських юристів, визначення шляхів активізації та підвищення ефективності нашої роботи в наступному 2023 році.

Користуючись нагодою, щиро вітаю вас і ваші родини з прийдешніми Різдвяними і Новорічними святами! Насамперед бажаю всім настання справедливого миру, а до того ж – доброго здоров’я, наснаги та надії на якнайшвидшу перемогу!

Слава Україні!

З повагою,

Президент Світового конгресу,

доктор юридичних наук                                                 Микола ОНІЩУК