ЗВЕРНЕННЯ СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ ЮРИСТІВ ДО УКРАЇНЦІВ, ЩО ПРОЖИВАЮТЬ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ, ТА ПРАВНИКІВ УСЬОГО СВІТУ

З В Е Р Н Е Н Н Я

СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ ЮРИСТІВ

ДО УКРАЇНЦІВ, ЩО ПРОЖИВАЮТЬ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ,

ТА ПРАВНИКІВ УСЬОГО СВІТУ

4 квітня 2022 року, м. Київ

Вже місяць і десять днів триває повномасштабна війна в Україні, спричинена збройною агресією Російської Федерації. Українська нація зі зброєю в руках відстоює своє право на фізичне існування, право на свободу і незалежну державу, власну історію, мову і культуру. Для народу України ця війна є не тільки національно-визвольними змаганнями, але й боротьбою з тоталітарним, по суті фашистським режимом за демократичні цінності світу, за краще майбутнє всього людства!

Світовий конгрес українських юристів констатує, що російські загарбники ігнорують будь-які міжнародні правила і звичаї ведення війни, демонструють поведінку, притаманну гітлерівським військовим злочинцям. Прямо в цю мить цілеспрямовано та послідовно знищуються міста і села України, лікарні, школи і дитячі садки з їх цивільним населенням – дітьми, підлітками, вагітними жінками, людьми похилого віку. Чи можна уявити, що у ХХІ столітті бомбовими та ракетними ударами будуть стиратися з лиця землі цілі міста і регіони, як: Маріуполь, Охтирка, Волноваха, Чернігів, Харків, передмістя Києва – Гостомель, Буча та Ірпінь?! Що проти звичайних громадян будуть застосовуватись вакуумні та фосфорні заряди, підривні пристрої, які заборонені міжнародними конвенціями?! Що будуть розстрілюватись журналісти, санітарні автівки та гуманітарні конвої?! Що російські нелюди будуть ґвалтувати дітей і жінок, катувати і масово страчувати звичайних мешканців міст та сіл, як це відбувалось у Бучі?!

Світовий конгрес українських юристів звертає увагу, що на окупованих територіях російські окупанти проводять зачистку всього українського – вбивають людей, які відстоюють своє право бути українцями, руйнують пам’ятки архітектури, церкви, спалюють осередки культури та україномовні видання. І це варварство вони цинічно називають “денацифікацією”, хоча в міжнародному праві такі злочини кваліфікуються як воєнні, як геноцид за етнічною та національною ознаками.

Але нас не залякати! Ми знаємо, що переможець буде тільки один – це Україна і український народ! Ми розуміємо, що тільки від стійкості, мужності та згуртованості української нації, її Збройних Сил залежить щасливе життя прийдешніх поколінь.

Ми вдячні народам країн Заходу, багатьом їх лідерам за моральну, фінансову, військову і гуманітарну допомогу нашій державі у боротьбі з російським загарбником. Водночас тижні спротиву і запеклих боїв доводять, що зробленого ще замало,  що безпрецедентні світові санкції проти агресора його не зупиняють. Задовгі та недолугі процедури у прийнятті рішень міжнародними інституціями, вагання і зволікання в діях, відвертий страх в очах деяких європейських політиків, хибні сподівання, що війна омине їх держави у випадку військової поразки України, створюють сприятливий ґрунт для подальшого зростання цинізму й нахабності у Кремлі, продукують відчуття безкарності в московської верхівки.

Світовий конгрес українських юристів закликає всіх українців, які проживають у США, Канаді, Австралії, країнах Європи, Азії, Південної Америки, Африки, до продовження ініціації та проведення масштабних акцій і дій для спонукання політиків, парламентів і урядів своїх країн на підтримку України у цій кривавій війні, зупинення геноциду українського народу, відновлення миру в самому серці Європи.

Ми вважаємо, що сьогодні зусилля всіх закордонних українців повинні бути спрямовані на лобіювання процесів щодо:

— надання Україні сучасного наступального озброєння, військової техніки та засобів зв’язку; літаків, засобів протиповітряної та протиракетної оборони великого радіусу дії  для закриття повітряного простору України;

— здійснення дієвого контролю за існуючими та впровадження нових санкцій проти Російської Федерації: секторальних, галузевих, проти окремих компаній, олігархів та їх родин, щодо відключення всіх банків без виключення від системи SWIFT, закриття світових портів, тотальна торговельна блокада, а головне – ембарго на імпорт нафти і газу;

— виведення Російської Федерації зі складу Ради Безпеки Організації об’єднаних націй та виключення її з ООН, позбавлення участі в інших міжнародних організаціях як країни-агресора, країни-терориста за діяння, що суперечать цілям та основоположним документам цих гуманітарних об’єднань;

— збирання доказів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх причетних до скоєння злочинів проти людства;

— забезпечення фінансової, економічної й технічної допомоги від країн світу та міжнародних організацій у відбудові України, залучення приватних інвесторів.

Ми пропонуємо всім юристам українського походження, усім правникам світу докласти зусиль щодо:

— виключення юридичних організацій, правничих товариств Російської Федерації зі складу міжнародних та європейських об’єднань юристів, таких як: Міжнародна асоціація юристів (IBA), Міжнародна комісія юристів (ICJ), Асоціація міжнародного права (ILA), Міжнародна асоціація молодих юристів (AIJA), Рада адвокатур і правових товариств Європи (ССВЕ), Рада юристів та правничих спілок Європи (CBLSE), Європейська федерація адвокатур (FBI) тощо;

— виходу всіх міжнародних та європейських об’єднань юристів зі складу Міжнародного Союзу (Співдружність) адвокатів (IUA) та подібних міжнародних організацій юридичного спрямування, керівні органи яких розташовані в Москві;

— створення окремо, або на базі існуючих міжнародних неурядових юридичних інституцій, міжнародного альянсу юристів для підготовки та підтримки судових процесів у міжнародних кримінальних судах.

Світовий конгрес українських юристів звертається до всіх українців світу:

Пам’ятайте, що сьогодні доля України – у ваших руках! Що сьогодні – поворотний момент в історії людства! Не залишайтесь байдужими! Боріться і поборете!

Разом до перемоги! Слава Україні!

 

Керівна Рада

Світового конгресу українських юристів